O nás

Firma Simm s. r. o. je malým rodinným podnikem se sídlem v Jablonci nad Nisou. V této rodinné firmě se již druhá generace Simmů věnuje kvalitní výrobě medailí, odznaků a speciální ražbě. Ve své nabídce má i speciální ražbu na historických strojích. Za jménem Simm stojí tradiční řemeslo provozované s nadšením, oddaností a vášní, s vysokými nároky na kvalitu a důrazem na absolutní přesnost dodání.

Informace o české pobočce:
Simm s. r. o.
Květinová 47, Jablonec nad Nisou, 46601
IČ: 28672143
DIČ (CZ 28672143)
Spisová značka C 26035
Právnická osoba zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ústí nad Labem od 25. srpna 2008

 

Výroba medailí ve firmě Simm

Na počátku všeho stojí idea, nápad: může to být nákres, fotka nebo předloha. Z této předlohy vytvoříme návrh, který po schválení zákazníkem přeměníme v konečný produkt.

Vlastní výroba začíná rytím raznice. Motiv je vyfrézován do lícového i rubového razidla a následně ručně dopracován. Aby bylo možné ,,dát motivu život“, předat ho zákazníkovi v podobě výsledného produktu,  jsou potřeba dlouholeté zkušenosti a cit pro materiál. Usilujeme o kvalitní rytecké řemeslo a jsme přesvědčeni o dobrém výsledku a spokojenosti našich zákazníků.

Naše dílenské vybavení umožňuje použít lisovací sílu až 600 tun, takže mohou být vyraženy medaile do průměru cca 72 mm.

Standardními kovy pro ražbu jsou mosaz, cín, alpaka nebo měď. Drahé kovy zahrnují platinu, stříbro s ryzostí 999, zlato s ryzostí 999 nebo s ryzostí 585, případně s ryzostí 333. Samozřejmostí jsou puncovní značky dle puncovního Zákona č. 539/1992 Sb.